Прокуратура Харківщини скерувала до суду обвинувальний акт стосовно мешканки Харківської області, підозрюваної в тому, що вона у квітні повідомила телефоном своїй подружці про місце розташування українських військових. Подружка виявилася росіянкою. Тепер надто балакливу жінку звинувачують у поширенні інформації про розташування Збройних Сил України, вчиненому в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 114-2 КК України).
Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній прокуратурі.
Як показало розслідування, обвинувачена, яка «займається доставкою продуктів харчування», на трасі у передмісті Харкова помітила блокпост ЗСУ й не знайшла нічого кращого, ніж розповісти про це телефоном в одному з меседжерів своїй подрузі. З’ясувалося, що ця подруга «проживала в Ізраїлі, а місяць тому переїхала до бєлгорода в рф».
Про підозру балакливій жінці повідомили на початку червня.
«Обвинувачена щиро розкаялася та активно сприяла розкриттю злочину», – розповіли у прокуратурі.
Справу розглядатиме Валківський районний суд області.
Як повідомляв Харків Times, СБУ задокументувала діяльність 38-річного харківського блогера, який після початку повномасштабного вторгнення рф виїхав до росії та, за даними слідства, поширював проросійську пропаганду через власний YouTube-канал. Йому повідомили про підозру та оголосили у розшук.